راهداری جز مشاغل حاکمیتی ست نه تصدی گری

محمد اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان مجلس در خصوص کارکنان قراردادی وزارت خانه (راهداران)در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی دادند.

محمد اسلامی گفت:بیش از 20 هزار راهدار در مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ایی فعالیت دارند حدود 500 هزار از این نیروها قراردادی یا شرکتی محسوب می شوند که با توجه به شرایط اقلیمی کار سخت و طاقت فرسایی دارند.

 

راهداری جز مشاغل حاکمیتی ست نه تصدی گری

 

وی در ادامه درباره نیروی انسانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود:

نیروی انسانی سازمان راهداری حدود 20 هزار نفر است که 11 هزار و 500 نفر از آنها نیوهایی مانند شرکتی و قراردادی هستند.

این عزیزان با حضور شبانه روزی در راههای کشور و به ویژه در این شرایط تغییرات اقلیمی،با بارش های سنگین ونقطه ای برف و باران مواجه هستند و در سه سال گذشته دوران و روزگار بسیار سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشتند،مسئول نگهداری و بهره برداری از 217 هزار کیلومتر راه در کشور هستند که 35 هزار کیلومتر آنها راه های شریانی است.

شغل راهداری مشکلات سنگینی دارد که باید جز مشاغل حاکمیتی محسوب گردد نه تصدی گری بالغ بر 9 هزار دستگاه ماشین آلات برای بهسازی و و نگهداری راه ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد .

مجلس محترم شورای اسلامی باید شرایطی را فراهم آورد تا نیروهای راهداری در قالب کار حاکمیتی ادامه دهند و باید ساماندهی نیروهای انسانی و تجهیز و نوسازی ماشین آلات راهسازی رقم بخورد.

 

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دوازده − پنج =

فهرست